ביטוח משכנתא למחלימים מתרדמת

תרדמת, הנקראת גם קומה (באנגלית Coma), מוגדרת כמצב של חוסר הכרה הנמשך מעל 6 שעות שבהן אין אפשרות להעיר את האדם. יש סיבות רבות שיכולות לגרום לתרדמת, לדוגמה מחלה במערכת העצבים, שבץ מוחי, דום לב, חבלה בראש, חוסר חמצן, הרעלה קשה (בדרך כלל מסמים), חשיפה לקור ועוד.

הטיפול בתרדמת מותאם לסיבה או לסיבות שגרמו לתופעה, לעיתים ניתן לטפל בגורמים אך יש מצבים רפואיים הגורמים לנזק חמור שאינו ניתן לתיקון ובמקרים אלה נדיר שהחולה יחזור להכרה. ראוי לציין כי בתי החולים השיקומיים והסיעודיים עמוסים בחולים שנפגעו בתאונות קשות ונותרו בתרדמת בלתי הפיכה. אדם המחלים וחוזר להכרה לאחר תרדמת צפוי לתהליך שיקום ממושך אם נגרמו לו נזקים לכן חברות הביטוח חוששות למכור ביטוח משכנתא למחלימים מתרדמת, למרות תיקון מס1 18 שנעשה בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

חברות הביטוח מסרבות לבטח בביטוח משכנתא

חברות הביטוח עשויות לסרב לבטח מחלימים מתרדמת בביטוח משכנתא בגלל בעיה רפואית. ביטוח משכנתא מורכב מ-2 פוליסות שונות – ביטוח מבנה וביטוח חיים. המרכיב של ביטוח חיים דורש מילוי הצהרה רפואית, וכאשר חברות הביטוח מגלות כי האדם סבל מבעיה רפואית והיה בתרדמת הן יסרבו למכור את הביטוח, גם אם האדם בריא ותוצאות הבדיקות השגרתיות שלו מעידות שבריאותו תקינה.

מאחר והבנקים למשכנתאות דורשים מהלווים לרכוש ביטוח משכנתא כתנאי לקבלת ההלוואה, המחלימים מתרדמת נמצאים במלכוד מאחר והבנק דורש מבני הזוג להירשם כלווים, לכן הם מחויבים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא, אך חברות הביטוח לא מוכנות לבטח את המחלים מתרדמת.

בקיץ 2018 אושר התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במטרה לתקן את העוול שנגרם לחולים, למחלימים ולבעלי מוגבלות, התיקון לחוק מחייב את חברות הביטוח לבטח נכים ובעלי מצב בריאותי לקוי. התיקון לחוק קובע כי חברות הביטוח חייבות להציע לכל מי שעונה על תנאי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ביטוח חיים ייעודי שאינו דורש הצהרת בריאות. למרות שהחוק אושר לפני כשלוש שנים, בפועל חברות הביטוח ממשיכות להערים קשיים והן אינן מיישמות את החוק במלואו.

פתרון לבעיה

אם נתקלים בקשיים מצד חברות הביטוח ולא מצליחים לרכוש ביטוח משכנתא למחלימים מתרדמת ניתן להגיש תלונה למפקח על שוק ההון וחברות הביטוח היושב במשרד האוצר. עם זאת, יש פתרונות אחרים לבעיה וניתן להגשים את החלום ולרכוש דירה באמצעות משכנתא מהבנק אם פועלים באחת מהדרכים הבאות:

  • ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלות מקצרת חיים – לפי התיקון לחוק חברת הביטוח חייבת למכור גם למחלימים מתרדמת ביטוח חיים ייעודי לבעלי מוגבלות מקצרת חיים, הפרמיה יקרה יותר בהשוואה לביטוח חיים רגיל למשכנתא, וסכום הביטוח מוגבל למחצית מהמשכנתא, עד לסכום של 500,000 ₪, ולתקופה של עד 15 שנים.
  • ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות – במקרים מסוימים ניתן לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות, אך חשוב לדעת כי הפוליסה יקרה.
  • רכישת ביטוח משכנתא מהבנק – הבנקים דורשים מהלווים לרכוש ביטוח משכנתא כתנאי מקדים להלוואה, אך כאשר חברות הביטוח מסרבות לבטח את המחלים מתרדמת הוא יכול יחד עם בן/בת הזוג לרכוש את הביטוח ישירות מהבנק ממנו לוקחים משכנתא, ובנקים רבים לא יערימו קשיים.
  • בנק משכנתא גמיש – יש אפשרות לקבל משכנתא גם למחלימים מתרדמת מבנקים המפגינים מעט גמישות ומאפשרים לקבל את ההלוואה כאשר רק בן או בת הזוג של המחלים מתרדמת רוכש על שמו ביטוח חיים.
  • ביטוח מחלות במקום ביטוח חיים למשכנתא – חלק מהבנקים מוכנים להסתפק בביטוח מחלות קשות כחלופה לביטוח חיים למשכנתא.

מתקשים לרכוש ביטוח משכנתא למחלימים מתרדמת? השאירו פרטים בטופס יצירת קשר והמומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם לקחת משכנתא.

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם:

ביטוח משכנתא לחולי פוליו

ביטוח משכנתא לקטועי גפיים

Share on whatsapp