ביטוח משכנתא לחולי פוליו

פוליו (שיתוק ילדים) היא מחלה קשה הפוגעת במערכת העצבים. רוב הנדבקים בנגיף מחלימים מהמחלה יחסית בקלות, אך כ-2% מהנדבקים בנגיף הפוליו חווים מחלה קשה הגורמת לשיתוק שרירים. במקרים החמורים של המחלה השיתוק מתפשט בכל שרירי הגוף, לרבות שרירי הגפיים והנשימה. לכן, נדבקים בפוליו עלולים להפוך לנכים לכל החיים והם נמצאים בסיכון תמידי למוות.

חשוב לדעת כי בעבר הלא רחוק היה שיתוק ילדים אחת מהמחלות השכיחות ביותר בעולם, אך לאחר פיתוח החיסון בתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת ירד היקף התחלואה בפוליו באופן משמעותי, ובשנים האחרונות נדיר לשמוע בישראל על אדם שנדבק בנגיף הפוליו.

קושי לרכוש ביטוח חיים למשכנתא

חולי פוליו המעוניינים לרכוש דירה למגורים או לבנות בית על מגרש פרטי מגלים כי חברות הביטוח מסרבות באופן גורף לשווק עבורם ביטוח משכנתא. חברות הביטוח נמנעות משיווק ביטוח חיים למשכנתא לחולים במחלות כרוניות קשות, כולל מחלת פוליו, וכך נוצר מצב שבו חולי פוליו לא מצליחים לקבל משכנתא מהבנק ולרכוש דירת מגורים.

בגלל המצב הבעייתי בשוק ביטוחי המשכנתא החליטה חברת הכנסת קארין אלהרר ליזום שינוי בחוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות, ולאחר אישור הצעת התיקון לחוק הוחלט כי הבנקים יהיו חייבים לספק משכנתא גם לחולים במחלות קשות וגם לנכים, ובמקביל חברות הביטוח שלא מוכנות לשווק ביטוח חיים לחולים במחלת  קשות יהיו חייבות להפנות את החולה למסלול ייעודי לביטוח חיים ללא הצהרה רפואית.

חשוב לזכור כי על מנת לרכוש ביטוח חיים למשכנתא יש למלא הצהרה רפואית, וללא חיתום רפואי אין אפשרות לרכוש ביטוח חיים. כדי לתקן את העוול ממנו סבלו במשך שנים ארוכות חולים כרוניים ובעלי מוגבלויות שונות, החוק תוקן וכעת חולי פוליו יכולים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרה רפואית. יחד עם זאת, עלות הביטוח במסלול הייעודי יקרה מאוד, המחיר יכול להיות גבוה משמעותית מעלויות ביטוחי החיים למשכנתא לאנשים שאינם חולים, אך המדינה מציעה סבסוד עד 300 ₪ כדי לגשר על הפער.

ביטוח משכנתא לחולי פוליו ללא הצהרת בריאות שונה מביטוח חיים לאנשים בריאים, ובחוק נקבע כי הפוליסה הייעודית תכסה עד 500,000 ₪, כאשר במשך שלוש שנים הביטוח לא מכסה מקרי מוות בגין מחלות אלא רק תאונות.

בעזרת המומחים של משכנתא גורו יש אפשרות להתגבר על מכשול רכישת ביטוח משכנתא לחולי פוליו, הפתרונות האפשריים הם רכישת ביטוח ללא הצהרת בריאות שעלותו גבוהה, רכישת ביטוח חיים למשכנתא דרך סוכנות מובילה המפעילה לחץ על חברת הביטוח ומשיגה עבור החולה את הפוליסה המתאימה עבורו, ויש אפשרות לקבל משכנתא מבנקים המוכנים להתגמש בתנאים, לדוגמה בנק המסתפק בביטוח חיים למשכנתא רק על שם בן או בת הזג של חולה הפוליו או בנק המסתפק בביטוח מחלות יחד עם ביטוח תאונות.

למידע נוסף ולעזרה ברכישת ביטוח משכנתא לחולי פוליו – השאירו פרטים בטופס ליצירת קשר. המומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם לקבל משכנתא נוחה ומותאמת אישית.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: לקיחת משכנתא ללא ביטוח חיים

ביטוחי משכנתא ללא הצהרת בריאות