מסמכים להגשת בקשה למשכנתא

יוקר הדיור בישראל מקשה יותר ויותר על המבקשים לרכוש דירה למגורים ורבים מהם נאלצים לפנות לבנקים למשכנתאות בבקשת משכנתא. ככלל, כל אזרח מעל גיל 18 רשאי להגיש בקשת משכנתא, אך כמובן שהוא יצטרך לעמוד בתנאים רבים בהמשך, עד שיתקבל האישור המיוחל על קבלת ההלוואה.

דגם של בית, מחשבון ומסמכים לקבלת משכנתא

לאחר שכבר בחרתם את הבנק, בו אתם מעוניינים ליטול משכנתא וביצעתם את כל הבירורים הראשוניים, יועץ המשכנתאות בבנק לרוב ימסור לכם רשימה עם מסמכים נדרשים. ללא מסמכים אלה, המשכנתא שלכם לא תאושר, כך שעדיף לספק אותם לבנק במהירות האפשרית.

המסמכים הדרושים לקבלת משכנתא

  • תעודת זהות של הלווה או הלווים.
  • חוזה על רכישת הדירה או הקרקע – על ידי כך, הבנק מעוניין בין השאר לאמת את הסכומים שאתם מבקשים בבקשת המשכנתא מול החוזה שנחתם עם המוכרים.
  • תעודת זכאות – חלק מנוטלי המשכנתאות יכולים לקבל הטבה ממשלתית על ידי כך, שחלק מסוים מהמשכנתא יינתן כהלוואה במסגרת תנאי זכאות. לא תמיד זה משתלם ללווים, אך במידה וישנו רצון כזה, על הלווים להציג את תעודת הזכאות למשכנתא שקיבלו עוד קודם לכן. בדרך כלל נטילת המשכנתא תיעשה מאותו הבנק, בו התקבלה תעודת הזכאות.
  • תלושי משכורת אחרונים של הלווים – הבנק מעוניין לוודא שהלווים הפוטנציאליים של המשכנתא יכולים לעמוד בתשלומים השוטפים לאורך זמן. במקרה של עובדים עצמאים, יש צורך להביא אישור הכנסה עם חתימה של רואה חשבון או יועץ מס.
  • שלושה תדפיסים אחרונים מהבנק – בדיקת הפעילות הפיננסית בחשבון יכולה לעזור לבנק לסמן פעולות חריגות, הוצאות גדולות מהמדווח ולקבוע את רמת הסיכון של הלווים בדיוק רב יותר.
  • נסח טאבו על הנכס שאתם מבקשים לרכוש – נסח זה מראה על שם מי רשום הנכס המבוקש והאם קיימות הערות אזהרה. ככלל, ניתן להשיג את נסח הטאבו על ידי פנייה למרשם המקרקעין והדבר כרוך בתשלום של כמה עשרות שקלים בלבד. אולם, ייתכן מאד ועורך הדין שלכם יכול להוציא את המידע הזה ביתר קלות.

גלוש באתר משכנתא גורו וקרא על התנאים למשכנתא והדרישות הבנקאיות השונות בעת נטילת משכנתא. בנוסף לכך, אנו קוראים לך להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר שלנו. כך, הנציגים שלנו יוכלו ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.