מחשבון משכנתא – כיצד לחשב את הריבית על המשכנתא?

לקיחת משכנתא כיום, כאשר מחירי הנדל”ן עולים בהתמדה, הפכה להיות לתהליך הכרחי ונלווה לרכישת דירה בישראל. במחירים הנוכחיים של הנדל”ן, קשה מאד לצבור את כל הסכום הנדרש של כסף כדי לקנות דירה. כדי להפוך את כל תהליך לקיחת המשכנתא לפשוט יותר, כיום לרוכשי הדירות הפוטנציאליים יש אפשרות להשתמש במחשבון ריבית משכנתא.

שאלות נפוצות בנוגע לחישוב משכנתא

מהו מחשבון לחישוב משכנתא?                        

מחשבון לחישוב משכנתא הוא פתרון פשוט ונוח לחישוב הסכום בפועל של תשלומים חודשיים לפירעון המשכנתא. בחוברות שמציעים יועצי המשכנתאות בבנקים תמיד מדובר על שיעורי הריבית האטרקטיביים ביותר על המשכנתא – אך כמה תשלם בפועל? לפני שאתה מתחייב למשכנתא, עליך לקבוע מהי ההצעה הטובה ביותר בשבילך ומחשבון משכנתה יכול לסייע לך בכך רבות.

מחשבון משכנתאות נותן לך אפשרות להכניס פרמטרים על סוג ההלוואה, הריבית השנתית, תקופת ההלוואה וגם להסתכל בצורה יעילה יותר על שיעור הריבית האפקטיבית – אחוז זה של ריבית לוקח בחשבון את כל תשלומים החודשיים על המשכנתא שלך. זהו פרמטר מאד חשוב כאשר עושים חשבון משכנתא ועל פי החוק, כל הבנקים המסחריים בישראל מחויבים לגלות אותו. לאחר שתכניס את המשתנים השונים לחישוב, תוכל לתכנן בצורה טובה יותר את התקציב שלך לשנים הבאות בהתחשב תשלומי המשכנתא.

כיצד ניתן לחשב קרן וריבית על המשכנתא?

ניתן לחשב קרן וריבית על משכנתא

איך אתה מחשב את הריבית על המשכנתא?

ניתן לחשב את הריבית על המשכנתא באופן הבא –

איפה ניתן למצוא מחשבון משכנתאות?

מחשבונים למשכנתא זמינים כיום באתרים רבים, בראש ובראשונה באתרים של בנקים למשכנתאות , יועצי משכנתאות חיצוניים וגם בנקים מסחריים רגילים. בזמן בחירת משכנתא, מחשבון משכנתא בריבית קבועה בסיסי מאפשר לך לעשות את החישוב של התשלום החודשי ואת סכום ההלוואה על בסיס סכום ההכנסה שלך, אבל ישנם גם מחשבונים למשכנתא מתקדמים יותר.

באמצעות מחשבון משכנתאות מתקדם כזה תוכל לגלות, למשל, כמה אפשר לחסוך במקרה והריבית למשכנתא תהיה קטנה יותר, כיצד ניתן לתכנן את החזרי המשכנתא כך שהתשלום החודשי יישאר זהה במקרה של הגדלת סכום המשכנתא וגם האם כדאי להשקיע זמן בחיפוש אחר בנק שנותן לך אפשרות לקבל משכנתא באחוז גבוה יותר משווי הדירה.

איך עובד מחשבון לחישוב משכנתא?

באמצעות המחשבון תוכל לדעת מהו התשלום שאותו תשלם מידי חודש למשכנתא שלך. ישנם שני סוגים של תשלומי משכנתא – תשלום קבוע של סכום מסוים שכולל את אותה ריבית מידי חודש ותשלום בצורה של לוח שפיצר שמאפשר להחזיר את רוב הריבית תחילה. הסוג הראשון של התשלום הוא פחות נוח למשלם, כי הסכום הכולל של התשלום הוא גבוה יותר, כפי שגם תוכל לראות בבירור באמצעות מחשבון משכנתה.

לסיכום, מחשבון משכנתא נותן לך אפשרות לתכנן את התקציב העתידי שלך לאחר לקיחת משכנתא בצורה טובה יותר, לבחור בין מסלולי המשכנתא השונים ולראות בקלות את ההבדל שיש להצעות השונות של הבנקים על התשלום החודשי שלך. אתר משכנתא גורו יפנה אותך למחשבון משכנתה המתאים ביותר בשבילך ללא עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם.